Zajęcia artystyczne w ramach projektu edukacyjnego “ Ze sztuką na Ty”

W dniu 25 stycznia br. w ramach projektu edukacyjnego “ Ze sztuką na Ty” przeprowadzone zostały kolejne zajęcia artystyczne z uczniami naszej szkoły. Organizacją oraz aranżacją zajęła się Agnieszka Mencel, zaś zajęcia artystyczne przeprowadził artysta Andrzej Gniotowski, który znany jest w środowisku lokalnym jak i nauczycielskim z realizacji ciekawych pomysłów i projektów wdrożonych w życie w czasach, gdy był dyrektorem szkoly. Znany jest również ze zgromadzonej i wykonanej wlasnorecznie kolekcji ekslibrisów. Artysta na zajęciach omówił i pokazał różne formy wykonania grafik. Do wykonania prac zostały wykorzystane zróżnicowane materiały oraz narzędzia takie jak: różnego rodzaju rylce, dłuta, walki, pędzle, farby drukarskie, ekslibrisy, pieczątki itd. Pan Gniotowski dostarczyl uczniom sporo emocji i zainspirował ich do pracy. Kiedy pod bacznym okiem artysty i nauczyciela poszły w ruch oryginalne rylce i dłuta, to zajęcia nabrały niesamowitego ożywienia i całkowicie pochłonęły uczestników. Zajęcia były na tyle interesujące, że uczniowie wyrazili chęć ich powtórzenia.

Agnieszka Mencel