Liga Robotów

W bieżącym roku szkolnym drużyna uczniów z naszej szkoły przystąpi do Ligi Robotów. Jest to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. To projekt, na skalę światową, wspierający talenty.
Zadaniem szkolnej drużyny robotycznej w składzie: Mikołaj Owczarek, Bartosz Majcher, Matfei Ostrovskii, Adam Wieczorek i Mikołaj Stefaniak jest zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji na macie turniejowej. Opiekunami drużyny są: Joanna Majcher i Agnieszka Wieczorek.

Przygotowania idą pełną parą. Robot, raz lepiej raz gorzej, radzi sobie na macie. Drużyna jest świetnie zmotywowana, kreatywna i pozytywnie nakręcona. Trzymajcie mocno kciuki, żeby z każdym dniem było lepiej i żeby nie zabrakło nam pozytywnej energii.

O wynikach rywalizacji w Lidze Robotów będziemy na bieżąco informować.