Ogłoszenia wrześniowe

Ogłoszenia wrześniowe

1. W nowym roku szkolnym, tradycyjnie, ogłaszamy konkurs na najbardziej zadbaną salę lekcyjną „Sala jak ta lala 2022/2023”. Postarajcie się, aby Wasza klasa nie tylko zachwycała wyglądem (liczymy na Waszą kreatywność), ale była miejscem zachęcającym do nauki i pozalekcyjnych spotkań. Samorząd Uczniowski oceni Wasze zaangażowanie i pomysły w drugim tygodniu października.  

2. 15 września 2022 r. rozpocznie się w naszej Szkole Tydzień z Kropką, czyli czas kreatywności, odwagi i zabawy. Prosimy, aby na godzinie wychowawczej klasy 4-6 stworzyły własne postacie z kropek, przyklejcie im ręce, nogi, włosy czy charakterystyczne elementy (kapelusz, czapkę, apaszkę). Możecie wykorzystać różne techniki, aby stworzyć nietuzinkowego kropkowego ludzika. Uczniów klas 7-8 prosimy o wykonanie kolażu z kolorowych kropek. W zależności od inwencji twórczej można wyklejać, malować, rysować lub przyklejać. Format pracy dowolny. Pamiętajcie, aby przynieść na godzinę wychowawczą: cyrkiel, klej, nożyczki, bibułę, blok rysunkowy, kolorowy papier itp. Podpisane prace należy oddać opiekunom SU, na efekty Waszego zaangażowania czekamy do 23 września. Życzymy udanej zabawy!  

3. 23 września świętujemy pierwszy dzień jesieni, prosimy o założenie ubrań w jesiennych kolorach, np.:  brązowym, żółtym, pomarańczowym, rudym, wrzosowym itp. 

4. 30 września świętujemy Dzień Chłopca, tradycyjnie upłynie on pod hasłem „Szalony dzień z wąsem, koszulą i krawatem”, zachęcamy wszystkich panów do zaprezentowania swoich wąsów: malowanych, doczepianych, przyklejanych lub na gumce, sumiastych, szlacheckich, zakręconych, przystrzyżonych… Będzie to jednocześnie Dzień Krawata, prosimy wszystkich chłopców o przyjście do szkoły z niepowtarzalnym męskim ozdobnikiem na szyi oraz założenie eleganckiej koszuli.   

5. Samorząd Uczniowski, już tradycyjnie, organizuje  konkurs fotograficzny „Zatrzymać wakacje”. Prosimy o dostarczenie opiekunom SU najciekawszych zdjęć z wakacji, które pozwolą przez chwilę przenieść się w słoneczne miejsca i zatrzymać smak lata. Format i rodzaj zdjęć jest dowolny. Przedmiotem fotografii może być wszystko: osoby, krajobrazy, sytuacje. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie, otrzyma pochwałę. Na podpisane zdjęcia czekamy do 7 października 2022 r. 

6. Informujemy, że w tym roku nie przeprowadzimy wyborów do Samorządu Uczniowskiego, przewodniczący każdej klasy staje się członkiem zarządu SU. Wszystkich wychowawców prosimy o przysłanie do pani Marzeny Nawrockiej imienia i nazwiska tej osoby. Wkrótce poinformujemy o pierwszym spotkaniu. 

7. Do słów „proszę", „dziękuję", „przepraszam" dołączcie uśmiech, pamiętajcie o życzliwości, zaangażowaniu i punktualności :)  

Opiekunowie SU – zawsze do Waszej dyspozycji