Ogłoszenia marcowe

1. 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, będzie to czas na oryginalną fryzurę. Zachęcamy dziewczęta do szalonych eksperymentów na głowie. Zrób kitki, załóż kapelusz lub wepnij we włosy kwiaty i zgłoś się do opiekunów SU  po bon edukacyjny. Naprawdę warto!

2. 18 marca świętujemy Europejski Dzień Mózgu. Wszyscy wiemy, że o ten delikatny organ trzeba dbać, czyli stosować odpowiednią dietę, rozwiązywać krzyżówki i rebusy. Zachęcamy wszystkich uczniów do regularnego spożywania owoców, warzyw, orzechów oraz pestek dyni i słonecznika. Pamiętajcie, że stres to czynnik, który najbardziej wpływa na pracę naszego mózgu.  Ale ze stresem możemy walczyć, np. za pomocą przekąsek. Jak? To proste – stresu pozbędziemy się w momencie… gryzienia, kiedy nasza żuchwa ma możliwość przeżuwania, likwiduje napięcie w mięśniach oraz wpływa na zmniejszanie negatywnych skutków stresu. Dlatego warto mieć zawsze przy sobie paczkę ulubionych orzechów, ziaren lub pestek.

W papierowej torbie, którą zawiesimy przy tablicy Samorządu Uczniowskiego, znajdziecie różne zadania, których rozwiązania wpłyną stymulująco na Wasz mózg. Jeśli nie znacie odpowiedzi –  zajrzyjcie koniecznie do biblioteki szkolnej. Podpisane kartki z prawidłowymi odpowiedziami dostarczcie opiekunom Samorządu Uczniowskiego. Pamiętajcie, bawimy się tylko w piątek!

3. 21 marca obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.  W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej dwóch lub trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy  kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.

Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania, np. granatowe i czerwone.

Przed tablicą Samorządu Uczniowskiego dwie uczennice będą rozdawały papierowe skarpetki, chętni mogą pokolorowane skarpetki przypiąć do tablicy. Prosimy wychowawców, aby obejrzeli z uczniami film pt. „Krótki film o Małgosi”.

3. We wtorek  22 marca możecie uruchomić wyobraźnię oraz przewietrzyć szafy. To Dzień Oryginalnego Stroju  i Makijażu! Pomalowane paznokcie, nietypowy, oryginalny strój to wizytówka tego dnia.

4.Inspiracje wiosenne, czyli posprzątana i pięknie ozdobiona sala lekcyjna. Prosimy, aby każda klasa przygotowała wiosenną skrzynkę, w której zakwitną papierowe kwiaty lub będą dojrzewały dorodne warzywa z trudnościami ortograficznymi. Skrzynki ocenimy w ostatnim tygodniu marca.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego