Niemiecki na wesoło

Uczniowie klasy 3c spędzili popołudnie w szkole uczestnicząc w warsztatch językowych w ramach innowacji języka niemieckiego. Z okazji Dnia Św. Marcina poznali niemieckie zwyczaje związane z tym świętem, usłyszeli legendę o Św. Marcinie, poznali słownictwo związane z tematem, śpiewali wspólnie piosenkę: "Laterne Laterne...", rozwiązywali quizy językowe oraz piekli i dekorowali ciastka, które są symbolem dzielenia się z innymi, tym co mamy.  Na zakończenie pracowitego popołudnia udali się do oczekujących na nich rodziców pochodem z własnoręcznie wykonanymi latarniami z piosenką na ustach:-) Było ciekawie, pysznie, pachnoąco i inspisrująco. Cztery piekarniki w naszej szkolnej kuchni dało radę upiec ciastka aż z 4kg mąki. Innowację nauczania języka niemieckiego "Niemiecki na wesoło" prowadzą w klasie 3c Anna Janczakowska i Agnieszka Pawłowska - Machunik.