Dzień Fizyki

W ramach Tygodnia Nauk Przyrodniczych, w czwartek 7 kwietnia, obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Fizyki. 

Aby zachęcić uczniów do zgłębiania wiedzy na tematy przyrodnicze, przygotowano  dwa konkursy. Jeden z nich to konkurs plastyczny.  Zadaniem uczniów kl. 7 i 8  było wykonanie pracy plastycznej na wybrany temat: 

- POSTAĆ WYBITNEGO FIZYKA I JEGO OSIĄGNIĘCIA; 
- NAJNOWSZE ODKRYCIE LUB ODKRYCIA; 
- CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z FIZYKĄ. 

Najciekawsze prace zostały zaprezentowane w holu szkoły. Oto wyniki: 

I miejsce – Maja Piasecka kl. 8d 

II miejsce – Adrian Szydłowski kl. 8b 

III miejsce – Zofia Idaszek kl. 8s 

Drugi konkurs  polegał na wcieleniu się w rolę znanego fizyka. Chętni uczniowie kl. 4 – 8 mogli przebrać się za sławnego naukowca. Podczas Dnia Fizyki gościliśmy więc cztery Marie Skłodowskie-Curie i jednego dżentelmena Wernera Heisenberga. Za znane postacie przebrali się: Małgorzata Idaszek kl. 4b, Wiktoria Ambroży kl. 7c, Julia Muszyńska kl. 7c, Wiktoria Nyczak kl. 8c oraz Filip Rogacki kl. 8d. 

Ponadto grupa uczniów prezentowała swoim młodszym kolegom (kl. 4 – 6) proste doświadczenia fizyczne. Uczniowie młodszych klas z zapałem uczestniczyli w  eksperymentach i poznawali zasady, które staną się im bliskie dopiero w klasie 7 lub 8 

 Natomiast uczniowie  kl. 7 i 8 mogli wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując krzyżówkę z fizyki. Wśród klas siódmych najlepsze okazały się: 7b, 7c, 7d, natomiast spośród klas ósmych – kl. 8c.  Podczas przerwy wszyscy uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę, oglądając prezentację: Zjawiska optyczne w przyrodzie.  

Dzień ten minął w miłej i wesołej atmosferze. Uczniowie przekonali się, że fizyka nie musi być trudna i na pewno nie jest  nudna. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. 

Olena Metelska