"W górach jest wszystko, co kocham...” – Jerzy Harasymowicz

Klasy 5b i 5c zdobywały górę Ślężę!  Wyprawa obfitowała w liczne atrakcje. Był spacer, podczas którego uczniowie stworzyli kreatywne opowiadanie o „pradawnych dziadach” oraz ognisko, przy którym bawiliśmy się doskonale. Na szlaku, kamieniste przeszkody sprawdzały umiejętności wspinaczkowe młodych adeptów turystyki górskiej, a z wieży widokowej podziwialiśmy bajeczne krajobrazy.   

Na szlaku przestrzegaliśmy zasady Dekalogu Turysty, stworzonego  przez Komisję Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK. Między innymi: zadbaliśmy o odpowiednią odzież i obuwie, tempo było dostosowane do najsłabszego uczestnika, nie zbaczaliśmy ze szlaku, nie strącaliśmy kamieni i byliśmy ostrożni, szanowaliśmy przyrodę i dbaliśmy o czystość. Wiedzieliśmy, że ewentualna decyzja o zawróceniu to będzie głos rozsądku, a razie wypadku trzeba zachować spokój i wezwać pomoc. 

Aby cieszyć się wspaniałą atmosferą pamiętaliśmy o regułach dobrego wychowania oraz o zachowaniu odpowiedniej kultury. Podsumowując – praktykowaliśmy  zasady savoir – vivre w turystyce.  Zachowanie tych zasad zapewniło nam bezpieczny dzień pełen przygód, niesamowitych wrażeń i nowych doświadczeń.
 
Anita Proksa