STEAM

Model nauczania STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) czyli łączenie nauki, technologii, inżynierii, sztuki i oczywiście matematyki. A mówiąc prościej: uczenie przez zabawę i doświadczenia. W SP2 dzięki #LaboratoriaPrzyszlosci mamy taką możliwość. Lekcje informatyki zmieniły się chwilowo w lekcje robotyki dzięki klockom LEGO Education SPIKE Prime. Poznaliśmy działanie żyroskopu, czujnika koloru, odległości i siły, silników, a przede wszystkim Smart Huba z akumulatorem, wyposażonego w 6 portów, matrycę LED 5×5, 6-osiowy żyroskop, głośnik i Bluetooth. Na zajęciach komputer miauczał i szczekał, ludziki tańczyły, prototypy pojazdów starały się utrzymać w całości ku wielkiej radości dzieci. Teraz przed nami seria lekcji, w których uczniowie staną się wynalazcami.