Projekty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:

- Klasy 4a i 4b realizowały projekt „Kolorowe lektury”. Omawiając komiks pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” dzieci utrwalały sobie obraz głównych postaci, kolorując ich podobizny. Świetnie się przy tym bawiły, jednocześnie ćwicząc precyzję i koordynację manualną. Ze wszystkich prac powstała gazetka tematyczna, pod którą czwartoklasiści chętnie pozowali do zdjęć.

- Klasa 7a, po omówieniu „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa, wzięła udział w projekcie pod hasłem „Lektury na wieszakach”. Zadaniem było zaprojektowanie koszulki ilustrującej przemianę głównego bohatera - Ebenezera Scroogea. Należało go ukazać z jednej strony przed przemianą i wyeksponować jego zły charakter, a z drugiej zademonstrować metamorfozę fizyczną i duchową wraz z hasłem promującym przemianę na lepsze.

- Klasa 8c poznała kulinarny świat Sopliców, wykonując w ramach projektu „Smaki lektur” menu karczmy staropolskiej, w którym konieczne było wykorzystanie dań królujących na szlacheckich stołach w „Panu Tadeuszu” oraz wymyślenie autorskich, nawiązujących do tych książkowych.

Bernadetta Kaczmarek