Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

Uczniowie SP 2 klas 4-8 niezwykle chętnie angażują się w organizację wszelkich przedsięwzięć artystycznych. To szczególne zainteresowanie występami na scenie mogą realizować dzięki pani Anecie Gościniak, znanej w społeczności szkolnej z wspaniałych efektów w reżyserowaniu akademii z oprawą muzyczną. Także w tym roku mogliśmy zachwycać się uroczystością, która chwytała za serce i wyciskała łzy wzruszenia. We współpracy z panią Beatą Piwowarską-Idaszek, powstał wyjątkowy apel o treściach patriotycznych, bogaty pod każdym względem.

Nasi uczniowie z radością prezentowali swoje talenty i przygotowanie recytując, tańcząc i śpiewając. Na scenie towarzyszyła im i wspierała pani Barbara Orłowska. Całości dopełniali wszyscy biorący udział w przedstawieniu aktorzy, nie tylko ci na scenie, lecz także ci przebrani za harcerzy, żołnierzy, strażaków, ci niosący flagi, a także ci dbający o udźwiękowienie. Dzięki wspaniałej opiece nauczycieli, oddanym uczniom oraz licznym próbom powstał wzruszający, dynamiczny i pełen patriotycznej podniosłości spektakl, angażujący widownię we wspólne śpiewanie Hymnu narodowego czy też "Pieśni legionów". Połączenie współczesnych piosenek i tradycyjnych wierszy, przeplatane autentycznymi listami powstańców, okraszone ruchem scenicznym, dało niezapomniane przeżycia. Uczniowie wystąpili nie tylko przed nauczycielami, koleżankami i kolegami z klas – dumnie zaprezentowali się dając otwarty występ dla rodziców, gości oraz wszystkich chętnych osób, które zaszczyciły naszą aulę obecnością 10 listopada o godz. 17:00.

Całość została sfilmowana przez uczniów szkolnym sprzętem (zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości) i zmontowana przez szkolne Koło Filmowe pod okiem pani Agnieszki Trusz-Karpińskiej. Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia i życzymy miłego odbioru w przeżywaniu największego święta narodowego Polaków.