Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych w naszej szkole obfituje w różnorodne wyzwania umysłowe dla uczniów ze wszystkich poziomów kształcenia. Tego dnia nasi podopieczni zmagają się z rebusami językowymi, krzyżówkami, zagadkami związanymi z kulturą innych krajów oraz zadaniami multimedialnymi. Uczestnicy mogli rozwiązywać zadania przygotowane przy każdym stoisku w zamian za kupony na ciastka i kakao. Uzupełniali teksty piosenek obcojęzycznych ze słuchu, zmagali się w grze na refleks i znajomość słówek oraz malowali twarze. Nauczyciele językowcy czuwali nad przebiegiem spotkania oraz służyli pomocą, a przede wszystkim doskonale się bawili wraz z uczniami.
Na wszystkich głodnych wiedzy czekały słodkie poczęstunki i ciepłe napoje. W tym roku do stoisk języków angielskiego i niemieckiego dołączyło stoisko w języku ukraińskim.
Jest to wspaniały dzień w roku, gdy świętujemy możliwość uczenia się innych języków oraz chwalimy się zdobytą wiedzą, nie tylko na polu gramatyki i słownictwa, lecz także znajomości kultur i historii tych państw. To wyjątkowy dzień pełen uśmiechu i rozrywki, który sfilmowali uczniowie z Koła Filmowego przy użyciu sprzętu pozyskanego z #Labolatoria Przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku.