XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ramach XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, Szkoła Podstawowa nr 2 w Środzie Wielkopolskiej zorganizowała egzamin dla mieszkańców, przeprowadzony przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy pod opieką nauczycieli, na terenie miasta przepytywali przypadkowych przechodniów.  Podobna akcja odpytywania odbywała się na terenie naszej szkoły.
     Po analizie wyników, uczniowska Komisja Egzaminacyjna przygotowała szczegółowe sprawozdanie. Dodatkowo, na terenie szkoły odbywały się gry i zabawy związane z tabliczką mnożenia. Wirtualna gazetka szkolna prezentowała grę "Minuta z Tabliczką Mnożenia", a w holu szkoły wystawiono lapbooki z tabliczką mnożenia. To było pełne kreatywności i nauki wydarzenie. W szczególności promujące zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki a także integrujące społeczność szkolną i lokalną.

Anita Proksa