XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października na świecie obchodzi się WMTDay, czyli World Multiplication Table Day. Uważa się, że twórcą tabliczki mnożenia był Pitagoras. A o tym co ciekawego jeszcze wymyślił dowiedzą się niedługo nasi ósmoklasiści ;) Dzisiaj w naszej szkole każdy chętny miał okazję sprawdzić swoje tabliczkowe umiejętności. Okazało się, że tabliczka mnożenia wywołuje postrach u niektórych czwartoklasistów :D Patrole egzaminacyjne pragną w tym miejscu serdecznie pozdrowić ukrywające się po korytarzach małe grupy chłopców, którzy obawiali się, że ich nieznajomość tabliczki mnożenia zostanie odkryta. Zaniepokojeni biedacy ukrywali się podczas wszystkich przerw ;) Z kolei na lekcjach odczarowywaliśmy tabliczkę mnożenia poprzez zabawy, gry i wróżby. Zapraszamy teraz do króciutkiej relacji z przebiegu akcji, a niebawem zaprezentujemy "potworkową galerię prac" naszych uczniów :)

Nauczyciele matematyki