Uczniowie SP2 w regatach ekożaglówek.

W niedzielę 28 maja na Średzkim Jeziorze odbył się Wyścig EKOżaglówek. Regaty zostały zorganizowane, w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2023, przez Akademię Żeglarstwa ze Środy Wielkopolskiej. Ekożaglówka to model jachtu zbudowany wyłącznie z materiału przyrodniczego w pełni naturalnego. Wyścig odbył się w basenie kąpieliska miejskiego. To pozwoliło na śledzenie wyścigu bez użycia lornetek, a po wyścigu na wyłowienie wszystkich modeli z wody. Puchar Trenera Akademii Żeglarstwa dla sternika najszybszej ekożaglówki trafił do Szymona Dominiaka z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. Ekożaglówka Szymona była zdecydowanie najszybsza i pokonała trasę w przeciągu kilku minut. Puchar Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska zdobyła najliczniejsza załoga biorąca udział w Wyścigu Ekożaglówek. Nagroda trafiła do Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku, na zakończenie wakacji, będzie można ponownie stanąć do rywalizacji.