Uroczyste odsłonięcie muralu przy ulicy Dąbrowskiego

Dnia 02.09.2021r. w naszej szkole przy ulicy Dąbrowskiego odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu. Gościem honorowym była pani Maria Gowarzewska, artystka plastyk, a zarazem autorka muralu. Obecne były panie dyrektor Jadwiga Wieland i Arleta Chergui, panie z Rady Rodziców, a także uczniowie klas 1-3 z nauczycielami. Pani Gowarzewska opowiedziała dzieciom o tym, jak powstawał piękny mural i jak długo nad nim pracowała. Mural został stworzony na jednej z bocznych ścian szkoły, gdzie w połączeniu z roślinnością i stojącymi obok ławkami stworzył cichy zakątek, w którym można zjeść śniadanie, chwilę odpocząć, a nawet przeprowadzić lekcję. Odsłonięty obraz zrobił na dzieciach duże wrażenie i dzięki temu chętnie do niego wracają.

Małgorzata Kajdasz