Żywa lekcja przyrody

O tym, że można połączyć naukę oraz zabawę mieli dziś okazję przekonać się uczniowie klasy 6b, którzy udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”, który znajduje się na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko. Tam podczas żywej lekcji przyrody nauczyli się odróżniać grzyby jadalne od trujących, poznali jakie organizmy żyją w drewnie, jak racjonalnie i odpowiedzialnie korzystać ze wszystkich darów przyrody, ponadto obserwowali pod mikroskopami owady żyjące w lesie. Zwieńczeniem wycieczki był spacer ścieżką edukacyjną, gdzie uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę.
Dzisiejsza lekcja dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i emocji, była także czasem zabawy i integracji całego zespołu klasowego.

Zofia Ratajczak