W mieście Mikołaja Kopernika

Podczas wycieczki do Torunia uczniowie klasy 2a i 2d obejrzeli seans w Planetarium. Film pt. Cudowna podróż sprawił, że stali się uczestnikami kosmicznego lotu i wylądowali na sześciu planetach Układu Słonecznego. Dzięki projekcji mieli również możliwość poznania konstelacji gwiezdnych oraz przybliżenia postaci wielkiego astronoma -Mikołaja Kopernika. Przekraczając próg Domu Legend, przenieśli się w świat magicznych opowieści o mieście i wcielili w role średniowiecznych mieszkańców .Podczas wizyty w Żywym Muzeum Piernika poznali recepturę wypieków piernika i otrzymali tytuł czeladnika. Każdy z uczestników wycieczki spróbował stanąć przy Krzywej Wieży i zakupił lokalne produkty- pierniki w miejscowym sklepiku. Następnie uczniowie udali się w podróż do świata papieru i druku. Spróbowali swoich sił w kaligrafii, a także poczuli smak dawnej sztuki drukarskiej, drukując na starej żeliwnej prasie. Żeby szanować papier zgodnie z zasadami recyklingu sami musieli go stworzyć, czerpiąc go z kadzi papierniczej za pomocą sita. Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wracali do domu.

Haremska Małgorzata

Radomska Edyta