Bieg Tropem Wilczym

BIEG   „TROPEM  WILCZYM”   01.03.2024

Pierwszy marca od 2011 roku został ustanowiony dniem pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Środzie Wielkopolskiej już po raz kolejny uczciła ten dzień.

Uczniowie klas 4 - 8 wraz z nauczycielami zebrali się na boisku szkolnym, by wziąć udział w uroczystym apelu i uczcić bohaterów tego dnia – żołnierzy niezłomnych. Na początek wspólnie odśpiewano hymn narodowy, po czym Pani dyrektor Anna Wnuk, w kilku zdaniach powitała społeczność Szkoły i podkreśliła jak ważne dla naszego kraju były działania żołnierzy wyklętych.

Dwoje uczniów klasy 8b, Marta i Piotr przedstawiło rys historyczny, mówiący o dokonaniach i roli Żołnierzy Wyklętych, następnie uczniowie klas ósmych zaprezentowali biogramy 33 żołnierzy.

Po apelu grupa 150 uczniów, pod opieką nauczycieli, przeszła do Parku Łazienki, gdzie została wyznaczona trasa biegu „Tropem Wilczym”.

Biegi zostały podzielone na kategorie wiekowe, a z każdego biegu zostali wyłonieni zwycięzcy. Pierwszych trzech zawodników, zarówno dziewcząt jak i chłopców, pamiątkowymi medalami uhonorowała Pani Dyrektor, a każdy uczestnik biegu otrzymał słodki upominek w postaci „Grześka”.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.