XV Festiwali Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej

Jubileuszowy Festiwal w SP2

XV Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi za nami. Odbył się on w Ośrodku Kultury, a brało w nim udział 30 uczestników z 17 szkół podstawowych z 3 powiatów: średzkiego, wrzesińskiego i śremskiego. 

Po raz pierwszy mogły zaprezentować się dzieci w kategorii piosenki angielskiej klas 1-3. Najlepszy w najmłodszej grupie wiekowej okazał się Jan Jeglikowski z SP2, II miejsce zdobył Piotr Kośmider ze SP w Pigłowicach, a III miejsce przypadło Lilianie Rydlewskiej z SP nr 1 – Akademickiej.

W części angielskiej dla klas 6-8 zwyciężyła Wiktoria Kozdra z SP3, II miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek z ZS w Nowym Mieście, na III miejscu uplasowała się Laura Rzemyk z SP2, a wyróżnienie otrzymała Nadia Rozdrażewska z SSP6 we Wrześni. 

W części niemieckiej najlepsza okazała się Kinga Janoszczyk z SSP6 we Wrześni, II miejsce zdobyła Blanka Regulska z SP2, a III miejsce zajął Franek Trzmiel z SP2. Nagrody laureatom wręczyli: Anna Wnuk, Piotr Mieloch oraz Ernest Iwańczuk. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom, którzy otrzymali: słuchawki bezprzewodowe, pendrivy i bony do Empiku. 

Osoby przybyłe na Festiwal mogły również posłuchać występu chóru Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, który prowadzi Barbara Orłowska.

Koordynatorki Festiwalu: Barbara Pucek, Agnieszka Wysocka oraz dyrektor SP2 podziękowały nauczycielom i rodzicom za przybycie oraz pogratulowały wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu.

Anna Wnuk