XIII Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzyczny rozstrzygnięty

XIII Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzyczny  rozstrzygnięty

W środę 11 maja do Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi zjechała rozśpiewana młodzież na XIII Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Anglo-  i Niemieckojęzycznej. Po dwóch latach, kiedy Festiwal odbywał się w wersji on-line,z radością powitaliśmy uczestników z 14 szkół z całego powiatu średzkiego i wrzesińskiego. Wybór zwycięzców nie był łatwy, co zgodnie podkreślają członkowie jury i koordynatorki: Anna Wnuk, Agnieszka Wysocka i Barbara Pucek.

W części angielskiej najwyżej oceniono występ Sandry Michalak z Zespołu Szkół w Chociczy. Drugie miejsce zajęła Maja Szlązak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp. Oliwia Tomczak z Samorządowej Szkoły  Podstawowej nr 2 we Wrześni zdobyła miejsce trzecie. Natomiast wyróżnienie otrzymał Daniel Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp. W tej części bardzo dobrze zaprezentowała się również inna uczennica z SP2 Zosia Jaskuła.

W części niemieckiej pierwsze miejsce zdobył Wojciech Tądrowski z Zespołu Szkó w Nekli. Drugie miejsce  zajęła Amelia Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp. Trzecie miejsce przyznano uczennicy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp. Helenie Dziubie. Wyróżnienie w części niemieckiej otrzymała Nicola Rupocińska ze Szkoły Podstawowej
w Murzynowie Kościelnym. Maja Malinowska
z naszej szkoły również może mówić o bardzo dobrym występie w tej części.

Nagrody zwycięzcom, które ufundowane zostały przez Urząd Miasta Środa Wlkp. i  Średzkie Starostwo Powiatowe, wręczyły: Sekretarz Miasta Sylwia Marchwińska,  Naczelnik Wydziały Rozwoju i Promocji Krystyna Stachowiak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jadwiga Wieland. Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali dyplomy oraz upominki. Pani dyrektor Jadwiga Wieland na koniec uroczystości  pogratulowała i podziękowała nauczycielom z naszej szkoły, zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia.

Anna Wnuk