Uroczystość rozdania nagród - XII Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego

Nagrody zostały wręczone!

Już po raz dwunasty uczniowie z czterech powiatów: średzkiego, wrzesińskiego, jarocińskiego oraz poznańskiego uczestniczyli w Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego
i Niemieckiego zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Czas pandemii zmusił organizatorów do przeprowadzenia go w wersji on-line.

Najlepsi angliści i germaniści rywalizowali 16 lutego, rozwiązując testy z różnorodnymi zadaniami. W konkursie udział wzięło 46 uczestników z 23 szkół: ze Środy, Starkówca Piątkowskiego, Dominowa, Chociczy, Sulęcinka, Zaniemyśla,Sulęcina, Murzynowa Kościelnego, Śniecisk, Pięczkowa, Jarocina, Kórnika, Wrześni, Miłosławia, Orzechowa,  Kołaczkowa oraz Wszemborza.

Oto wyniki w kategorii język angielski:

1 miejsce zdobyłaŁucja Kwiecińska,
2 miejsce zajęła Iga Urbańska - obydwie uczennice są z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp.
3 miejsce zdobył Stanisław Wojciechowskiz SSP nr 1 we Wrześni.

W kategorii język niemiecki:

1 miejsce wywalczyła  Maja Szopka z SP2 w Środzie,
2 miejsce zajęła Karolina Józwiak z SSP nr 1 we Wrześni,
3 miejsce zdobyła Oliwia Pawłowska z Krzykos.

Koordynatorki konkursu: Anna Janczakowska, Anna Wnuk i Agnieszka Wysocka serdecznie dziękują za pomoc w pracach komisji konkursowych nauczycielkom spoza SP2: Joannie Kaźmierczak z SP w Zaniemyślu i Julicie Nowickiej z SP w Murzynowie Kościelnym. 16 marca do SP2 przybyli burmistrz Piotr Mieloch i starosta Ernest Iwańczuk
i wraz z dyrektor Jadwigą Wielandwręczyli cenne nagrody dla laureatów oraz upominków dla wszystkich uczestników.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom oraz zapraszamy już w maju ponownie do SP2 na XIII Festiwal Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej.

Koordynatorka Konkursu
Anna Wnuk