Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii

25 kwietnia 2022r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas V- VI  i VII – VII, a 9 maja dla uczniów klas IV.

Do finału zostało wytypowanych  po troje uczniów z każdej klasy na podstawie ocen uzyskanych z 4 sprawdzianów ortograficznych przeprowadzonych od października do kwietnia.

Uczniowie musieli wykazać się np. znajomością zasad ortograficznych, bezbłędnie utworzyć i zapisać nazwy mieszkańców państw, miast, kontynentów czy regionów, zapisać komentarze ortograficzne wyjaśniające pisownię podanych wyrazów oraz rozwiązać zagadkę ortograficzną.

Mistrz Ortografii w kategorii klas IV

1. Jakub Taciak kl. IV b

2. Julia Szymkowiak kl. IV b

3. Helena Jakubowska kl. IV c

Mistrz Ortografii w kategorii klas V

1. Anna Walczak kl. V d

2. Bartosz Krych kl. V e

3. Wiktoria Maciejewska kl. V d

Mistrz Ortografii w kategorii klas VI

1. Amelia Cyka kl. VI c

2. Kinga Marcinkowska kl. VI c i Mikołaj Rawecki kl. VI a

3. Marta Fludra kl. VI b

Mistrz Ortografii w kategorii klas VII

1. Wiktoria Ambroży kl. VII c

2. Julia Muszyńska kl. VII c

3. Julia Grabowska kl. VII a

Mistrz Ortografii w kategorii klas VIII

1.Jan Skrzypiński kl. VIII e i Wiktor Deiksler kl. VIII e

2. Anna Oleszak kl. VIII c

3. Alicja Duszczak kl. VIII c

5 maja 2022r. o godz. 10.00 dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas V – VIII wzięło udział w VII Konkursie Ortograficznym „Gżegżółka” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną i. R. W. Berwińskiego w Środzie Wielkopolskiej. Po napisaniu dyktanda i testu oraz sprawdzeniu prac przez komisję konkursową nastąpiło ogłoszenie wyników.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca i uzyskali tytuły Mistrzów Ortografii:

• Kinga Marcinkowska z kl. VI c – II miejsce w kategorii klas V – VI,
  • Amelia Cyka z kl. VI c – III miejsce w kategorii klas V – VI,
  • Jan Skrzypiński z kl. VIII e – II miejsce w kategorii klas VII – VIII.

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie SP2 w VII Konkursie Ortograficznym „Gżegżółka”.

Maria Łażewska i Barbara Wojtaszak