Melodia Świąt

Dnia 15.12.2021 odbył się gminny konkurs pt: Melodia Świąt organizowany przez średzką Młodzieżową Radę Miejską. Przesłuchania miały miejsce w CKZiU im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie dwóch wykonawców. Przegląd wokalny odbył się w jednej kategorii wiekowej: 7-8 klasy szkoły podstawowej, 1-4 klasy szkoły ponadpodstawowej. W konkursie mogli wziąć udział soliści, duety, a także zespoły.
Naszą szkołę reprezentowali Zosia Jaskuła z 7a oraz Daniel Kwiatkowski z 8b. Postawiliśmy na wykonania solowe, a młodzi adepci sztuki szlifowali swoje umiejętności wokalne pod okiem Katarzyny Jaskulskiej, nauczycielki muzyki. Zosia zaprezentowała pastorałkę pt: Maleńka Miłość kompozycji Eleni, a Daniel postawił na tradycyjną kolędę Cicha noc.
Poziom konkursu był bardzo wyrównany i wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wykonywanych utworów. Zosi udało się zdobyć wyróżnienie, a Daniel świetnie zaprezentował się podczas swojego debiutu, jako solista.
Z całego serca życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy tak wspaniałych występów!