Koszykarze SP 2 wicemistrzami powiatu

W dniach 4 i 10 marca w hali w Zaniemyślu odbyły się półfinały i finał Mistrzostw Powiatu w Koszykówce chłopców w ramach rywalizacji młodzieży szkolnej czyli klas VII i VIII. Nasza drużyna przystąpiła do pierwszego turnieju bardzo zmotywowana i po dość jednostronnych meczach pokonała Słupię Wielka 28-9 oraz drużynę z Zaniemyśla 36-7 i awansowała do Finału. W turnieju głównym wystąpiły po dwa zespoły z półfinałów czyli   SP-2 Środa, SP Słupia Wielka, SP Kolniczki oraz faworyt SP Pięczkowo. W pierwszym meczu Pięczkowo pokonało Słupię Wielką a nasza drużyna po zaciętym meczu wygrała z Kolniczkami 16-12 i awansowała do wielkiego finału. Mecz pomiędzy SP-2 a Pięczkowem był bardzo zacięty i wyrównany. Przez trzy kwarty wynik był remisowy i dopiero czwarta kwarta rozstrzygnęła wynik na korzyść drużyny z Pięczkowa która ostatecznie wygrała 36-24. Całej drużynie która wystąpiła w składzie Paweł Dostatni, Hubert Bajka, Kacper Barczak, Bartosz Miedziak, Florian Hoffman, Piotr Janas,Paweł Kościelniak, Kamil Nowak należą się brawa za waleczność i zaangażowanie. 12 marca w turnieju miała zagrać dziewczęca drużyna, niestety nie zdążyły już przed wirusem.

Opiekunem obu drużyn był Mirosław Błaszyk.