Wizyta uczniów SP2 w rozgłośni radiowej WARTA

W dniu 4 marca br. w ramach cyklicznych „Spotkań z mediami” miała miejsce wizyta uczniów  z klasy 3d  w rozgłośni radiowej Warta we Wrześni. Podczas wizyty dziennikarze opowiedzieli uczniom  na czym polega ich praca. Następnie dzieci udzielały krótkich wywiadów, które ukazały się na antenie radia. Największym zainteresowaniem cieszyła się reżyserka, miejsce pełne mikrofonów i różnych sprzętów radiowych. To tam musieli oni zachować absolutną ciszę, gdyż w ich obecności w studio nadawane były wiadomości. W tej też przestrzeni czekała na uczniów wielka atrakcja. Mogli zaśpiewać do studyjnych mikrofonów piosenkę z okazji Dnia Kobiet, złożyć życzenia wszystkim paniom pracującym w SP2  oraz wcielić się w role dziennikarzy radiowych. Na koniec uczestnicy w ramach podziękowania za wyjątkowe spotkanie oraz dostarczenie tylu niesamowitych wrażeń wręczyli słodkie upominki oraz laurkę  XXL . Kolejną atrakcją była Wrzesińska Kolej Wąskotorowa. Uczniowie oglądali przepięknie odtworzone ruchome makiety oraz bawili się na kolejkowym placu zabaw.

Agnieszka Mencel

Edyta Radomska