Warsztaty artystyczne

W dniu 7 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Środzie Wllkp. w ramach projektu edukacyjnego "Ze sztuką na Ty" Agnieszka Mencel zorganizowała warsztaty artystyczne. Uczestnikami były dzieci ze świetlicy szkolnej oraz uczniowie kl 3d. Na to spotkanie zaproszony został znany wszystkim artysta plastyk - absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Adam Wójkiewicz, który jest autorem m.in. rzeżb na Starym Rynku, tablicy Katyńskiej, Pomnika Powstańców Wielkopolskich w Ķórniku oraz rzeźby przedstawiającej postać byłego proboszcza NSJ - Wojciecha Raczkowskiego. Pan Adam jest człowiekiem bardzo zajętym, dlatego tym bardziej cieszymy się, że znalazł dla nas czas, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się o twórczości artystycznej gościa, a następnie Pan Adam interesująco opowiadał o różnych rodzajach prac plastycznych i materiałach, z których mogą być one wykonane. W ramach anegdoty uczniowie zobaczyli także, co artysta plastyk nosi w piórniku? Dzieci po raz pierwszy zetknęły się z takim artystycznym środkiem wyrazu, jakim jest szkic węglem. Były bardzo wsłuchane, w to co artysta im przekazuje i jednocześnie pokazuje. Po demonstracji tej metody, uczestnicy przystąpili do dzieła. Celem było wykonanie przez nich szkicu, do którego modelem była gitara . Powstały piękne prace, które są zademonstrowane na zdjęciu. Uczniowie dzielnie się spisali i na koniec zostali wynagrodzeni słodkimi upominkami.

Dziękujemy Panu Adamowi za tak fascynujące zajęcia!

Agnieszka Mencel