Nowi czytelnicy biblioteki

Uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 1g zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczyste spotkania, a było ich aż siedem, odbywały się pod hasłem „Noc w bibliotece". Całość miała miejsce w pomieszczeniu biblioteki szkolnej dla klas 1-3 przy ulicy Dąbrowskiego, zaaranżowanym tak, by przywołać klimat nocy. Na wstępie dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai, następnie opowiedziały o bohaterach przedstawienia i bajkach, w których występują. Pierwszoklasiści wykazali się też wiedzą o bibliotece i znajomością zasad poszanowania książek. Po złożeniu uroczystej przysięgi każdy uczeń został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci otrzymały prezenty w postaci książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza" wraz z broszurką zachęcającą dorosłych do czytania razem z dziećmi. Publikacje powstały w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Natasza Foder-Mikołajczak