Wycieczka uczniów z klasy 3b i 3e do kopalni soli w Kłodawie

28 listopada uczniowie z klasy 3B i 3E zintegrowały zespół klasowy podczas wycieczki do kopalni soli w Kłodawie. Zjechali z przewodnikiem 600 m pod ziemię, żeby poznać historię powstania soli, rodzaje soli, a przede wszystkim pracę w kopalni dawniej i obecnie. Już sam zjazd windą z prędkością 6 m na sekundę był ogromnym przeżyciem. Uczniowie odwiedzili kaplicę św. Kingi i poznali historię powstania złóż soli. Wypowiedzieli życzenia skarbnikowi kopalni, "spróbowali" solnych ścian, zaśpiewali kolędy na scenie w kopalni w podziękowaniu przewodnikom za cenne i wartościowe opowieści. Dokonali także pamiątkowych zakupów produktów solnych. Przejście korytarzami solnymi, oglądanie przygotowanych ekspozycji interaktywnych i słuchanie opowieści przewodnika sprawiły, że wszyscy zadowoleni, pełni różnych wrażeń opuszczali ten piękny ,,solny świat".

Trzaskawka Katarzyna

Kwarcińska Edyta