Powiatowy Turniej Szachowy Juniorów

W dniu 25.03.2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej odbył się Powiatowy Turniej Szachowy Juniorów ze Szkół Podstawowych. Łącznie wystartowało 34 zawodników z powiatu średzkiego. Przy szachownicy spotkali się uczniowie z Zaniemyśla, Sulęcinka, Krzykos, Pięczkowa, EDU XXI, SP nr 2 oraz SP nr 3. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Rozegrano 7 partii, każdy z zawodników dysponował czasem 10 min.
W grupie młodszej zwyciężył Aleksander Błaszyk zdobywając komplet punktów. Tuż za nim uplasował się Józef Gawlak (5,5 pkt.). Obaj zawodnicy reprezentowali SP nr 2. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Lipińskiemu ze Szkoły Podstawowej w Sulęcinku (5 pkt.). Wśród dziewczynek zwyciężyła Jadwiga Gawlak z SP2 (4,5 pkt).
W kategorii klas IV-VIII najlepszy wynik uzyskał Jakub Nowak z SP nr 2 w Środzie Wlkp., zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył Igor Nowak (6 pkt.) wyprzedzając Franciszka Lisiaka (5 pkt.). Obaj zawodnicy reprezentowali SP nr 3. Wśród kobiet zwyciężyła Edyta Pawliczka z ZS w Pięczkowie.
Zawody sędziował Michał Szymenderski. Turniej został przeprowadzony dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Średzkiego w zakresie rozwoju sportu na terenie powiatu średzkiego w 2024 r.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! W organizacji turnieju pomagali nauczyciele wychowania fizycznego : Aleksandra Hańczyk i Leszek Maźwa.

Reprezentaci SP 2 Środa Wlkp. w turnieju:

Błaszyk Aleksander (I miejsce. klasa II), Gawlak Józef (II miejsce, Klasa III), Jadwiga Gawlak (V miejsce, najlepsza kobieta, klasa I), Adam Rozmiarek (klasa I) , Filip Rozmiarek (klasa II). Zawodników z klas I-III było 15.

Jakub Nowak (I miejsce, klasa VIII), Bartosz Majcher (IV miejsce), Maria Rozmiarek (VI miejsce, klasa IV), Antonii  Markowicz (X miejsce), Daniil Skvarcheuskayi (klasa IV, XI miejsce). Zawodników z klas IV-VIII było 19