Mistrzostwa Gminy w Futsalu

MISTRZOSTWA  GMINY  W  FUTSALU

We wtorek 16 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu. Oprócz naszych chłopaków w zawodach wzięły udział reprezentacje następujących  szkół : Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa w Słupi Wielkiej i ZSA w Środzie Wlkp. Turniej ten został rozegrany systemem ,, każdy z każdym’’ , a czas trwania każdego meczu wynosił  2 x 8 min. Nasza reprezentacja składała się z następujących zawodników :  Kacper Grochowski, Igor Kabacinski i Kuba Krzyszkowicz z kl. 5 b,  Kuba Jacków, Franek Ratajczak, Kewin Kroll i  Roger Mazur z kl. 5d, Bartek Fumański z kl. 5 e,  Michał Cwojdzinski i Szymon Maćkowiak z kl. 6 c. Nasza drużyna należała tego dnia do najmłodszych,  a mimo to osiągnęła bardzo dobre wyniki . Najpierw pokonała po zaciętym pojedynku  4: 3 SP 3, następnie musiała uznać wyższość , głównego faworyta do zwycięstwa w tym turnieju, drużyny ZSA  0 : 4 i w ostatnim meczu pewnie pokonała kolegów ze Słupi Wielkiej 6 : 1. Wszyscy nasi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zasługują na wielkie brawa i słowa uznania. Mamy prawo oczekiwać , że w przyszłym roku to oni będą faworytami do zwycięstwa i już dzisiaj nie możemy się doczekać okazji do rewanżu.

Ostatecznie mistrzem gminy został ZSA w Środzie Wlkp., drugie miejsce zajęli nasi chłopcy , trzecie miejsce przypadło  SP 3 i na czwartym miejscu uplasowała się  SP Słupia Wielka. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu, w których to również wystąpią w roli faworyta.`