Innowacja Pedagogiczna- rytmika z logopedią

W tym roku szkolnym, klasa 1c uczestniczy w Innowacji Pedagogicznej polegającej na połączeniu rytmiki z logopedią. Zajęcia prowadzone przez Martę Polk - szkolnego logopedę, odbywają się co tydzień i polegają głównie na zabawach słowno-muzyczno- ruchowych, kontakcie z instrumentami na żywo, nauce słuchowej i pamięciowej wierszyków oraz ćwiczeniach oddechowych i artykulacyjnych. Podczas zajęć logorytmicznych dzieci rozwijają poczucie rytmu, motorykę dużą i małą, uwagę słuchową, słuch fonematyczny oraz sprawność narządów mowy. Uczniowie wspólnie śpiewają, gestykulują, recytują, poznają nowe zabawy logopedyczne, a jednocześnie rozwijają liczne obszary edukacyjne oraz mają powody do spontanicznego wyrażania uczuć czy integracji klasy. Innowacja ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na zjawiska wspólne dla muzyki i mowy, a więc rytm, tempo, wysokość dźwięku, melodię, intonację, głośność i barwę dźwięku, akcent oraz artykulację. Pierwszaki co tydzień wkraczając do magicznej krainy logorytmiki pobudzają kreatywność i swoje zmysły poprzez wspólne ciekawe zabawy.

Marta Polk