XIV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy z Języków Angielskiego i Niemieckiego

7 lutego w naszej szkole odbył się już XIV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy z Języków Angielskiego i Niemieckiego, którego jesteśmy organizatorami.  Do budynku szkoły przy ul. Lipowej przybyło 32 uczestników z powiatu średzkiego i wrzesińskiego, z czternastu szkół: SP3 w Środzie Wlkp., Zaniemyśla, Murzynowa Kościelnego, Pigłowic, Pięczkowa, Sulęcinka, Sulęcina, Śniecisk, Giecza, dwóch szkół samorządowych z Wrześni oraz z Czeszewa i Nekli.

Najlepsi uczniowie wyłonieni w pierwszym etapie w swoich szkołach, zmierzyli się z testami w poszczególnej kategorii językowej. Już od kilku lat młodzież rozwiązuje test przy komputerach, korzystając z możliwości nowych technologii.

W części niemieckiej pierwsze miejsce zajęła Michalina Niemier z Zespołu Szkół w Sulęcinku, drugie miejsce zdobył Mikołaj Rawecki  z SP2 w Środzie,a trzecie miejsce  na podium przypadło Tymoteuszowi Krysińskiemu ze SSP nr 3 we Wrześni.  Natomiast w części angielskiej najlepszy okazał się Adrian Żelek ze SP2 w Środzie, drugie miejsce zajęła Julia Lepczyńska z SP2 w Środzie, a trzecie miejsce zdobyła Angelina Roman ze SP w Zaniemyślu. Nie zabrakło emocjonujących chwil, bowiem w części angielskiej odbyła się dogrywka o 3 miejsce. Atrakcyjne nagrody i upominki ufundowali: Starosta średzki Ernest Iwańczuk i Burmistrz Miasta Środa Wlkp. Piotr Mieloch. Nagrody laureatom oraz wszystkim uczestnikom wręczyli: Dyrektor SP2 pani Anna Wnuk oraz Starosta średzki pan Ernest Iwańczuk. Jeszcze  raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i liczymy na równie emocjonującą rywalizację za rok!

Anna Janczakowska